Základní škola Chotěboř, Smetanova

Karneval ve školní družině

Ve středu 26. 2. uspořádalo 1. a 2. oddělení ŠD v ZŠ Masopustní karneval. Děti si v předchozích dnech vyrobily masky, ve kterých měly možnost si zatančit a zasoutěžit. Písniček, soutěží i odměn bylo dostatek, takže si všichni kromě příjemně prožitých chvil odnesli i něco dobrého na zub nebo na památku. Několik fotografií z karnevalu je uloženo ve fotogalerii.

Divadlo v družině a klubu

Dárek k zahájení školního roku

I letos jsme přijali pozvání DDM Junior na akci Chotěbořské divadlení aneb 20 dkg Junioru. Tentokrát se nám představil dětský divadelní soubor UŽVAK Zličín. Ve hře POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ jsme sledovali příběh tří kamarádů, tak trochu průšvihářů, kteří utíkají do světa vytváření vlastního komiksu. Žáci ŠD a ŠK ocenili nejen zajímavý příběh, ale i velmi pěkné herecké výkony členů souboru.

/foto ve fotogalerii ŠD/

Vánoce s Kamarády

Těsně před vánočními svátky shlédli žáci ŠD a ŠK představení známé brněnské divadelní trojice Kamarádi -          Vánoce s Kamarády. Děti společně přivítaly Královnu Zimu písničkou Už padá sníh, kterou se během představení naučily. Zdobení vánočního stromečku a zpěv klasických vánočních koled bylo působivým závěrem představení.  Foto v galerii ŠD

Závody ŠD v lehké atletice

Lehkoatletické závody ŠD

20.5. se na letním stadionu v Chotěboři konaly tradiční závody v lehké atletice, pořádané naší ŠD a ŠD v Buttulově ulici. Kromě závodníků pořádajících družin, přijeli žáci z Malče, Krucemburku, Nové Vsi u Chotěboře a Přibyslavi. Celkem poměřilo své síly 140 účastníků v hodu kriketovým míčkem, skoku dalekém a běhu na 50 m. V letošním ročníku naši žáci vybojovali rekordních 40 medailí. Všem účastníkům děkujeme a vítězům blahopřejeme.

Výsledky :

1.tř.  Málek Roman : 1.místo  skok , Plašil Lukáš : 2.běh, hod, skok, Tománek Matěj : 3.skok, Strouhalová Sára : 3.skok

2.tř   Drahozal Václav : 1.hod,3.běh , Culek Adam : 2.běh,3.skok,hod, Ressl Damián : 1.běh,skok

        Szturcová Jana : 1.skok, 2.běh, Resslová Kateřina : 1.hod

3.tř. Mudruňka Jan: 1.běh, hod,  Bárta Tobiáš : 1.skok,  Petříčková Zita : 1.hod

4.tř. Benák Ondřej : 2.běh, 3.hod, Ressl Michael : 1.běh, hod, 2.skok,  Kolář Patrik : 2.hod,                                                              Resslová Vanessa : 1.běh, hod, 3.skok,  Pelouchová Aneta : 3.hod, Chovancová Barbora : 2.skok

5.třBlažek Filip :1.hod, 3.běh, skok,  Sobotka Pavel : 3.hod, Kramářová Johana : 3.skok,hod,                                                            Mužátková Kristýna :1.hod, 2.skok, 3.běh 

 

          


Kamil neumí létat

Ve čtvrtek 9. 11. navštívily děti z 1. oddělení školní družiny Na Chmelnici městskou knihovnu. Zúčastnily se besedy s názvem Kamil neumí létat. Celý program byl zaměřen na ptactvo. Děti dostaly obrázky ptáků a určovaly jejich názvy. Potom rozdělily ptáčky do skupin, podle toho, kteří u nás žijí, kteří odlétají do teplých krajin apod.

Nakonec nám paní knihovnice přečetla pohádku Kamil neumí létat a na plátně nám promítala kreslené ilustrace k této pohádce. Dozvěděli jsme se, že Kamil je špaček, který se u nás narodil, ale místo toho, aby se naučil létat, objevil knížku a naučil se číst. Jak pohádka pokračovala, nebudeme prozrazovat. Knížku si můžete vypůjčit v knihovně. Jen napovíme, že po přečtení příběh jsme si všichni uvědomili, že nejen létání, ale i znalosti jsou pro život špačků důležité. Pohádka byla poučná a my se už těšíme na další besedu v knihovně. 

Fotografie z knihovny najdete ve fotogalerii školní družiny