Základní škola Chotěboř, Smetanova

Vánoce s Kamarády

Těsně před vánočními svátky shlédli žáci ŠD a ŠK představení známé brněnské divadelní trojice Kamarádi -          Vánoce s Kamarády. Děti společně přivítaly Královnu Zimu písničkou Už padá sníh, kterou se během představení naučily. Zdobení vánočního stromečku a zpěv klasických vánočních koled bylo působivým závěrem představení.  Foto v galerii ŠD

Kamil neumí létat

Ve čtvrtek 9. 11. navštívily děti z 1. oddělení školní družiny Na Chmelnici městskou knihovnu. Zúčastnily se besedy s názvem Kamil neumí létat. Celý program byl zaměřen na ptactvo. Děti dostaly obrázky ptáků a určovaly jejich názvy. Potom rozdělily ptáčky do skupin, podle toho, kteří u nás žijí, kteří odlétají do teplých krajin apod.

Nakonec nám paní knihovnice přečetla pohádku Kamil neumí létat a na plátně nám promítala kreslené ilustrace k této pohádce. Dozvěděli jsme se, že Kamil je špaček, který se u nás narodil, ale místo toho, aby se naučil létat, objevil knížku a naučil se číst. Jak pohádka pokračovala, nebudeme prozrazovat. Knížku si můžete vypůjčit v knihovně. Jen napovíme, že po přečtení příběh jsme si všichni uvědomili, že nejen létání, ale i znalosti jsou pro život špačků důležité. Pohádka byla poučná a my se už těšíme na další besedu v knihovně. 

Fotografie z knihovny najdete ve fotogalerii školní družiny

 

Příroda nás baví

4.10. jsme si v 1.oddělení školní družiny Na Chmelnici připomněli Mezinárodní den zvířat. U příležitosti tohoto svátku jsme zašli do knihovny na besedu s názvem Příroda nás baví. Setkali jsme se na obrázcích se spoustou zvířátek, která jsme rozdělili do různých typů krajin. V další části programu každé dítě dostalo obrázek domácího zvířátka a děti utvořily skupinky, podle toho, která zvířata k sobě patří (kohout - slepice - kuře). Potom děti ke zvířátkům hledaly pohádky do kterých patří (holub - pohádka O Popelce), do rýmovaných básniček doplňovaly správná zvířátka, k vlastnostem člověka hledaly přirovnání (mazaný jako liška). Paní knihovnice si pro nás připravila pěkný program.

Fotografie z knihovny najdete ve fotogalerii školní družiny.

Družina a divadlo

Školní družina a divadlo

Školní rok teprve nedávno začal a žáci naší školní družiny se již dvakrát vydali do divadla. První představení bylo určeno těm úplně nejmenším a proběhlo v rámci Chotěbořského divadlení. Na druhé nás pozvali žáci hudebně-dramatického kroužku Základní školy a Praktické školy Chotěboř a ve středu 11.10. uvedli muzikál „Šípková Růženka“. Všichni jsme ocenili jak velmi pěkné výkony účinkujících, tak krásnou scénu. Na závěr si naši žáci prohlédli školu a společně se vyfotili.           foto ve fotogalerii

Turnaj ve vybíjené v ŠD

Vybíjená za školou

Turnaj ve vybíjené je tradiční akce pořádaná naší ŠD a ŠD v Buttulově ulici. Letos jsme se sešli v úterý 13.6. na hřišti za naší školou. Celý turnaj byl provázen slunečným počasím a snahou dětí o co nejlepší umístění. Družstvo tvořené žáky 2. – 4.tříd obdrželo zlaté a družstvo 5.tříd stříbrné medaile. Všichni soutěžící si odnesli pěkné ceny a hlavně krásné sportovní zážitky. Turnajem byla ukončena činnost kroužku vybíjené v tomto školním roce. Děkujeme Městu Chotěboř za finanční příspěvek z projektu MAP.

                                                                                                                                                   Dana Hospodková