Základní škola Chotěboř, Smetanova

Máme rádi přírodu

Ve středu 7.června se v areálu Chaloupky v Horní Krupé uskutečnila tradiční přírodovědná soutěž „Máme rádi přírodu“. Žáci na jednotlivých stanovištích poznávali živočichy, rostliny, určovali živočichy v jejich přírodních domečcích a plnili různé zajímavé úkoly. Každý účastník soutěže si upekl placku a vyrobil něco na památku. Naší školu reprezentovala děvčata : 4.tř.: Lucie Hošková, Simona Musílková, 5.tř.: Pavlína Paulová, Vanesa Janovská, Kateřina Kudlová a Veronika Konfrštová. Naše žákyně prokázaly výborné znalosti. Třetím místem se mohou pochlubit Lucie Hošková a Simona Musílková. Všem soutěžícím děkujeme za pěkné výkony. (foto v galerii)

OVOV - krajské kolo

Kvalitního výsledku dosáhli naši atleti na Krajském kole OVOV v Třebíči. Závod se konal 25.5.2017. Největšího úspěchu dosáhl Tomáš Smetánka. Obsadil sice "jenom" druhé místo, přesto však postoupil na Republikové kolo do Prahy (diplom). Dále si velice dobře vedli tito žáci: Sofie Krátká(diplom); Vít Krupička(diplom); Jan Císař(diplom); Aneta Pleskačová(diplom); Adam Král(diplom). Všem atletům gratulujeme k jejich výkonům a děkujeme za reprezentaci školy.

Krajský přebor škol v šachu

Nedávno jsme na tomto místě chválili družstvo šachistů naší školy a nyní chválíme opět. 14.2. se v Jihlavě uskutečnilo krajské kolo Přeboru škol v šachu 2016 - 2017. Žáci Rudolf Jun, Robert Jun, Lukáš Nejedlý, Rostislav Jun a Josef Mrázek vybojovali 2.místo s postupem do republikového kola. Chlapcům blahopřejeme a zároveň děkujeme jejich rodičům a trenérům šachového oddílu.

Krajské kolo Přeboru škol v OB

Výborného výsledku dosáhli naši žáci v Krajském kole Přeboru škol v orientačním běhu, které se konalo 26.5.2017 v Libici nad Doubravou. V soutěži družstev 1. místo obsadili žáci 1.stupně(z bodujících: Pavlína Poulová(2.místo), Filip Perka(2.místo), Rudolf Jun(3.místo), Laura Piskačová) a 2.místo vybojovali žáci 2.stupně(z bodujících: Aneta Zbínová(3.), Lucie Konfrštová(3.), Karolína Trávníčková, Dominika Průšová, Matěj Císař, Vojtěch Stejskal, Vojtěch Vodrážka, Roman Štorek. Všem orientačním běžcům gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.

Okresní přebor v šachu

V pátek 16.12. se uskutečnilo okresní kolo čtyřčlenných družstev Přeboru škol v šachu 2016 - 2017. V silné konkurenci podali žáci naší školy Jun Rudolf, Jun Robert, Nejedlý Lukáš, Jun Rostislav a Mrázek Josef vynikající výkony a jasně zvítězili. Družstvo postupuje do krajského kola. Jun Rostislav byl zároveň nejmladším účastníkem turnaje. Děkujeme paní Nejedlé za dopravu dětí na turnaj a žákům za vzornou reprezentaci školy.