Základní škola Chotěboř, Smetanova

Okresní kolo družstev v šachu 2020

Okresní kolo přeboru v šachu 2020

28. a 29.1.2020 se ve Žďáru nad Sázavou uskutečnilo okresní kolo přeboru družstev základních a středních škol v šachu. Družstvo mladších žáků soutěžilo ve složení: Bělík Jan, Doležálek Max, Junová Alexandra a Landsman Hynek. Družstvo starších žáků :  Jun Robert, Jun Rostislav, Nejedlý Lukáš a Pleskačová Marta. V obou kategoriích byla soutěž napínavá až do posledního kola. Nakonec naši mladší žáci obsadili 4.místo a družstvo starších žáků vybojovalo 2.místo s postupem do krajského kola. Všem účastníkům blahopřejeme  a družstvu starších žáků přejeme co nejvíce vyhraných partií v krajském kole.

Krajské kolo v šachu

1.3. se ve Žďáru nad Sázavou uskutečnilo krajské kolo Přeboru škol v šachu 2018 - 2019. Náš tým mladších žáků ve složení  Rudolf Jun, Robert Jun, Lukáš Nejedlý a Max Doležálek vybojoval 2.místo s postupem do republikového kola, které opět proběhne ve Zlíně. Chlapcům blahopřejeme a zároveň děkujeme jejich rodičům a trenérům šachového oddílu.

Šachy, okresní kolo

Okresní kolo přeboru škol v šachu zná svého vítěze.

Letos jsme si opět nenechali ujít účast na tradičním přeboru škol v šachu, který se uskutečnil v Havlíčkově Brodě     16. 1.2019.  Čtyřčlenné družstvo naší školy ve složení Robert Jun, Lukáš Nejedlý, Rostislav Jun a Max Doležálek  bojovalo o jedno z postupových míst do krajského kola. V silné konkurenci deseti družstev z celého okresu se chlapcům podařilo zvítězit. Navíc stoprocentního výsledku na šachovnicích 9 bodů z 9 partií zaznamenali Rostislav Jun a Lukáš Nejedlý. Medaile a ceny vítězům předal Mgr. Jan Tecl, starosta Havlíčkova Brodu. Chlapcům blahopřejeme a zároveň děkujeme trenérům Jiřímu Tůmovi a Rudolfu Junovi.

 

Krajské kolo soutěže "Poznej Vysočinu"

Desátý ročník soutěže 

pro žáky základních škol a víceletých gymnázií s názvem Poznej Vysočinu se konal 15.března 2019. Krajským finálovým kolem soutěže v letošním roce prošlo 173 žáků z  celkového počtu 87 přihlášených základních škol a gymnázií. Naši dva soutěžící, kteří vyhráli školní kolo, se probojovali mezi nejlepší. Tereza Hochmanová obsadila vynikající druhé místo  a  Vojtěch Pelouch  dvanácté místo. Velká gratulace a velký dík za výbornou reprezentaci školy. Za odměnu tito dva  žáci deváté třídy pojedou 10. a 11. května na VIP výlet do Prahy. Více informací najdete na: https://www.kr-vysocina.cz/vylet-plny-dobrodruzstvi-vyhrala-ctyricitka-soutezicich-s-nbsp-nejlepsimi-znalostmi-o-nbsp-vysocine/d-4094545/p1=1013 

Krajská soutěž "Zemědělství na Vysočině"

3. května proběhl druhý ročník krajské soutěže "Zemědělství na Vysočině". Naši školu reprezentovali tři žáci: Elena Petříčková, Pavlína Paulová a Tomáš Stejskal. Všichni tři si vedli velice dobře. Ze 160 soutěžících se umístili mezi prvními dvaceti a za odměnu pojedou na dvoudenní naučně poznávací výlet organizovaný Krajským úřadem Kraje Vysočina. Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.

Pamětní listy