Základní škola Chotěboř, Smetanova

Vánoční vystoupení flétniček a pěveckého sboru

V letošním roce navštěvuje náš kroužek sedmnáct dětí od první do šesté třídy. Stejně jako každým rokem jsme již od poloviny října pilně nacvičovali vánoční písně a koledy na předvánoční vystoupení. Společně s pěveckým sborem naší školy jsme opět zahráli a zazpívali klientům z rehabilitačního ústavu v Chotěboři a také dětem z prvních a druhých tříd. Teď si všichni užíváme vánoční prázdniny a těšíme se po Vánocích na další společné hraní. Fotografie z vystoupení ZDE

Vánoční koncert hudebních kroužků

Společný koncert hudebních kroužků ŠD

Děti z kroužků fléten a hry na kytaru si připravily společné předvánoční vystoupení pro klienty Rehabilitačního ústavu  v Chotěboři. V krásné vánoční atmosféře zazněla řada koled, básní, říkadel, došlo i na společné zpívání. Za povedené vystoupení byli účinkující odměněni dlouhým potleskem a také sladkým vánočním balíčkem. Všichni jsme odcházeli     s pocitem, že jsme naším vystoupením potěšili ty, kteří nemohou předvánoční čas trávit se svou rodinou. Zaměstnancům rehabilitačního ústavu děkujeme za pozvání a vřelé přijetí. Všem účinkujícím přejeme krásné prožití vánočních prázdnin.      Foto v galerii ŠD

Dana Hospodková a Dita Smejkalová, vedoucí kroužků.

Flétničky na zmrzlině

Děti z kroužku Hra na zobcovou flétnu se rozloučily se školním rokem návštěvou cukrárny. Některé z nich ještě čeká tento týden krátké vystoupení pro budoucí prvňáčky, jiné si již užívají zaslouženého volna. Všem dětem za jejich práci v kroužku děkuji a přeji pěkné prázdniny.

Dita Smejkalová

Číst dál: Flétničky na zmrzlině

Kroužek kytary - pozor, změna !

Schůzka kroužku kytary se bude konat v úterý 14.11. ráno. Čeká nás několik vystoupení, tak je třeba cvičit. Žákům, kteří byli nemocní a potřebují něco docvičit, nabízím konzultace každé pondělí a středu odpoledne. Je však třeba se předem domluvit. Nicméně, základem je pravidelná domácí příprava - alespoň 20 minut denně.

Dana Hospodková, vedoucí kroužku.

Poděkování kytaristům

Děkuji kytaristům a zpěvákům za pěkná vánoční vystoupení. První vystoupení se konalo na chodbě přístavby a nazvali jsme ho "Zpívání na schodech", druhé navazovalo na vystoupení fléten a sboru na pavilonu. Na repertoáru byly vánoční koledy. Pro některé kytaristy to bylo úplně první vystoupení v jejich hudební kariéře. Nejvíce se nám líbilo, když se        k našemu zpívání přidali i diváci a vzniknul tak velký pěvecký sbor. Na první lednové schůzce jsme se odměnili zmrzlinovým pohárem vlastní výroby. Fotografie z vystoupení najdete ve fotogalerii z prosince 2016 : ŠD vystoupení flétniček a ZŠ 4. a 5.a - vánoční besídka. 

                                                                                                      Hospodková Dana, vedoucí kroužku