Základní škola Chotěboř, Smetanova

Logická olympiáda - krajské kolo 2018

 

V pátek 2. 11. jsme se zúčastnili krajského kola Logické olympiády. Ze školního kola nám postoupilo 10 žáků, což je naše největší početní zastoupení v historii řešení úloh Logické olympiády na naší škole. Z prvního stupně postoupilo 7 žáků, na krajské kolo jich jelo 6. Vedli si velice zdatně, se ctí se poprali s náročnými úlohami, trémou i časovým tlakem. Nejúspěšnějšími byli tito žáci:

Tadeáš Hirš z 5. B - obsadil celkové 8. místo s percentilem 84,78

Ondra Doležán z 5. D - byl celkově 10., percentil 80,43

Martin Dostál ze 3. A - 14. místo, percentil 71,74

Štěpán Švec ze 4. B - 18. místo

Max Doležálek ze 4. B - 29. místo

Filip Blažek z 5. D - 36. místo. 

Nutno říct, že na kraji soutěžilo 50 nejlepších z celého kraje, takže naše děti se opravdu ve velké konkurenci neztratily.

Z druhého stupně jeli 3 žáci. Nejlépe, opět ve velké konkurenci, obstála Tereza Hochmanová z 9. A, která obsadila celkové 12. místo z 50. Marek Štindl ze 6. B si prvně vyzkoušel starší kategorii a skončil na 44. místě a Jakub Muster ze 7. B uzavřel startovní pole na 50. místě. 

Kompletní výsledky kategorie A najdete na stránkách Logické olympiády - zde, kategorie B má výsledky tady.  Pár fotek z této akce najdete ve fotogalerii. 

Všem žákům patří velké poděkování za reprezentaci školy i snahu a ochotu věnovat čas krásným vědám, jakými  matematika i logika  mohou být. 

                                                                                                                   Mgr. Jitka Štindlová