Základní škola Chotěboř, Smetanova

Malé ohlédnutí za letošním školním rokem

A je tu zase červen a s ním konec letošního školního roku. V září jsme netušili, jaké výzvy a s nimi spojené změny nás čekají. Nečekali jsme ani, že se nám poněkud protáhnou jarní prázdniny, které plynule přejdou do výuky na dálku.

                Myslím, že není třeba popisovat, jakým obdobím jsme prošli, pro každého z nás znamenalo něco jiného, ať už z té lepší nebo horší stránky.

                Pro nás, zaměstnance, ani pro žáky školy a jejich rodiče to nebyla doba lehká, ale společnými silami se ji podařilo zvládnout.

                Učitelé i žáci se velmi rychle naučili pracovat s online nástroji, virtuálními učebnami, programy na vytváření různých kvízů a dalších úloh, které zpestřují probíhající distanční výuku. Stěžejní je setkávání s dětmi přes komunikační platformy, které jsou vhodné nejen pro samotnou výuku, ale i pro udržení sociálních kontaktů. Děti zároveň zúročují svoje školní znalosti a dovednosti z oblasti informačních technologií a pochopily, že co se naučí ve škole, v životě opravdu potřebují. Videokonference se nám velmi osvědčily jak na prvním, tak i druhém stupni, zkrátka celá škola zvládla výborně online výuku.  Nový způsob vyučování vyžadoval také přizpůsobení organizace distanční výuky tak, aby nedocházelo k překrývání hodin a děti měly čas i na přípravu a vypracování úkolů. Brzy se tento „rozvrh“ ustálil a výuka probíhá souvisle za téměř stoprocentní účasti žáků.

                Ukázalo se, že náš učitelský sbor je schopný, svědomitý a přístupný novému. Učitelé prokázali ohromnou flexibilitu, ochotu učit se novým věcem a využít je v praxi. Patří jim velké poděkování za jejich práci v nestandardních podmínkách.

                Toto všechno by však nefungovalo tak dobře, kdyby rodiče nepomáhali svým dětem a nepodporovali je, čímž významně přispěli k plynulému chodu výuky na dálku na naší škole. Jejich přístup velmi oceňujeme a děkujeme jim za to, jak se k celé situaci postavili.

                Všem našim žákům, učitelům, rodičům i zaměstnancům školy přejeme klidné a příjemně prožité blížící se prázdniny a v září se těšíme na vykročení do „snad už normálního“ nového školního roku. 

                    Ing. M. Janda a Mgr. I. Fárková


 

KALENDÁŘ

srpen 2020
Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

PLÁNOVANÉ AKCE

Žádné události

POČÍTADLO NÁVŠTĚV

Dnes172
Včera201
Tento týden172
Tento měsíc563
Celkem780987